Policjanci zatrzymali pracowników hurtowni

Pruszczańscy policjanci kryminalni pracujący nad sprawami kradzieży zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od połowy stycznia 2017 roku do 24 lutego br. kradli papierosy z terenu hurtowni.

30-letni gdańszczanin i 24-letni mieszkaniec Stegny pracowali w jednym z marketów na terenie gminy Pruszcz Gdański. Jeden z mężczyzn pracował na stanowisku magazyniera, drugi był kierowcą. Podejrzani chowali skradzione papierosy w koszach z innym towarem i wywozili je na zewnątrz. Na parkingu przeładowywali je do prywatnego samochodu. Po sprzedaży skradzionych papierosów dzielili się pieniędzmi.

Do zatrzymania obu podejrzanych doszło w piątek (24 lutego br.) o godz. 11.00 na parkingu marketu, w którym pracowali. Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku jak wywieźli z magazynu ukryte w wózku papierosy warte prawie 1 tys. złotych. Pracownicy hurtowni byli zaskoczeni, nie stawiali żadnego oporu. Przyznali się do popełnionych kradzieży, tłumaczyli je trudną sytuacją finansową. Kierownictwo sklepu oszacowało poniesione straty na sumę prawie 10 tys. złotych.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie każdemu z podejrzanych 6 zarzutów kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts

One Thought to “Policjanci zatrzymali pracowników hurtowni”

  1. Koko

    Wkrótce przedstawi się materiał dotyczący domniemanej sitwy z Borkowa /wyłożyli się na pewnym wypadku/

Comments are closed.