Jest szansa na kolejne pieniądze!

Wójt Magdalena Kołodziejczak wspólnie z innymi włodarzami podpisywała dziś porozumienie partnerskie dotyczące budowy węzłów integracyjnych w Pruszczu Gdańskim, Cieplewie i w Pszczółkach wraz z trasami dojazdowymi. Projekt ma zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów i komunikacji publicznej.

 

Projekt rowerowy

Na terenie gminy zagospodarowany by został węzeł przesiadkowy w Cieplewie (parking samochodowy i rowerowy dla przesiadających się na SKM do Gdańska), powstałaby ścieżka pieszo – rowerowa na trasie Wojanowo – Jagatowo oraz trasa rowerowa Juszkowo – Pruszcz Gdański.
Ponadto, co jest świetną wiadomością dla mieszkańców Radunicy, powiat gdański miałby budować ścieżkę wzdłuż ul. Podmiejskiej. Ta powiatowa droga nie ma pobocza, a więc inwestycja znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo.

Magdalena Bielicka

Related posts