Postawią córkę na nogi

Emilia ma półtora roku. Nie chodzi, a nawet nie siedzi. Jej rodzice wierzą jednak, że dzięki intensywnej rehabilitacji córka będzie samodzielna.

Emilia ma wspaniałych rodziców, którzy nie ustają w staraniach, by mogła cieszyć się życiem

Aneta i Kacper Główczewscy z Rotmanki nie posiadali się ze szczęścia, gdy jechali na porodówkę. Ciąża przebiegała wzorowo i myśleli już tylko o tym, by wziąć na ręce nowonarodzoną córeczkę. Tymczasem dziecko przyszło na świat z wrodzonym zapaleniem płuc i mózgowym porażeniem czterokończynowym i dopiero po 7 dniach rodzice mogli je przytulić. I to tylko przez moment, bo mała Emilia przez 3,5 tygodnia była pacjentką Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), gdzie walczyła o życie.

Choroba rozwojowa
Kolejne badania wykryły u Emilii hipoplazję móżdżku, czyli zbyt mały móżdżek oraz małogłowie. Dziecko wymaga zarówno stałej stymulacji rozwoju umysłowego, jak i rehabilitacji ruchowej. Ćwiczenia odbywają się podczas wizyt u terapeutów, wyjazdów na turnusy oraz w domu. Rodzice dziewczynki pracują, ale dopasowali grafiki tak, by zawsze ktoś z nich był z dzieckiem – opiekował się i ćwiczył.
 Tylko w środy nam się nie udało i przyjeżdża moja mama – wyjaśnia pani Aneta. –Na co dzień w miarę możliwości, bo również są aktywni zawodowo, pomagają nam teściowie, z którymi mieszkamy. Przez refluks nasza córeczka musi być niemal cały czas noszona na rękach.

Można pomóc

Pan Kacper podczas ćwiczeń z córeczką

Mimo wielu trudów Aneta i Kacper nie poddają się. Wierzą, że któregoś dnia ich córka będzie chodzić i mówić. Rehabilitacja dziecka nie jest tania. W dodatku Emilia potrzebuje drogiego sprzętu medycznego: pionizatora, specjalnego krzesełka i ortez do poruszania się.

Dla wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc finansowo, podajemy nr konta Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa): Alior Bank. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 29887 Główczewska  Emilia  – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można również pomóc bezgotówkowo, przekazując 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu „informacje uzupełniające”: 29887 Główczewska Emilia. W formularzu PIT należy wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

Magdalena Bielicka

Related posts