Smaczna matematyka i magiczne dywany w gminnych przedszkolach

Tablety do nauki języka angielskiego, „magiczne dywany”, czy  sprzęt AGD do prowadzenia zajęć „smacznej matematyki” – dzięki pozyskaniu ponad 3-milionowego dofinansowania przedszkolaki z gminnych placówek (Borkowo, Straszyn) mają niesamowite warunki rozwoju.

 

Projekt przedszkola

Wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak podpisała umowę na dofinansowanie w kwocie 3,2 mln zł realizowanego już w gminnych przedszkolach (na podstawie wcześniejszej informacji) projektu pn. „Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego w gminie Pruszcz Gdański z ich kompleksowym wsparcie w obszarze jakości nauczania” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Dzięki pozyskanym środkom utworzono 280 miejsc przedszkolnych, przeszkolono 19 nauczyli, wyposażono sale, szatnie, zaplecze gastronomiczne i gabinety  (logopedyczny, gimnastyki korekcyjnej, psychologiczny) w najnowocześniejsze meble, sprzęt multimedialny i zabawki interaktywne.
Wkrótce placówki zyskają tablety do nauki języka angielskiego oprogramowaniem dedykowanym najmłodszym dzieciom, czy „magiczne dywany”, służące do gier i zabaw ruchowych.

To kolejny projekt edukacyjny Pruszcz Gdański, który uzyskał dofinansowanie. Wcześniej pisaliśmy o 2 mln zł.  pozyskanych na ciekawe zajęcia dodatkowe w szkołach.

Magdalena Bielicka

Related posts