Rekordowy bieg!

Biegać każdy może. I skrzat, i senior. Nie potrzeba drogiego sprzętu ani specjalnych umiejętności. Wystarczy chcieć.

Bieg 2016
Bieg 2016

Bieganie to coraz popularniejsza forma rekreacji, a jednocześnie sposób na poprawienie kondycji oraz samopoczucia. W Biegu Doliną Raduni, który tym razem zorganizowaliśmy nie w sobotę, a w niedzielę, wzięło udział 376 osób (przed rokiem – 292), w tym 145 skrzatów (w ubiegłym roku – 137).

Najmłodsi tradycyjnie biegali wokół boiska w Juszkowie, a młodzież i dorośli zmierzyli się z 5-kilometrową, bardzo malowniczą trasą wzdłuż rzeki Raduni.

Na mecie czekały medale, a także poczęstunek. W oczekiwaniu na wyniki oraz wręczenie pucharów i nagród można było obejrzeć występ znanego z talent show iluzjonisty Tomasza Juszy.

Na zakończenie imprezy Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej podziękował Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, OSP Łęgowo i Grupie Motocyklowej za czuwanie nad bezpieczeństwem biegu. Ponadto, podziękowania za współpracę powędrowały pod adresem: Gminnego Towarzystwa Sportowego Pruszcz Gdański, Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, hotelu Cztery Pory Roku w Straszynie  sołtysów Straszyna oraz Juszkowa. Bieg sponsorowali: Exclusive Sport, Arcora International i Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim.

Magdalena Bielicka

Related posts