Spotkanie z prawnikiem, zielarzem i florystyką

Gmina Pruszcz Gdański chce powołać Akademię Seniora i już dziś zaprasza na cykl wykładów w 2017 r.

Foldery, które są jednocześnie indeksami można otrzymać w Urzędzie Gminy. Ponadto, ich kolportażem zajmują się sołtysi i radni
Foldery, które są jednocześnie indeksami można otrzymać w Urzędzie Gminy. Ponadto, ich kolportażem zajmują się sołtysi i radni

Akademia Seniora to najnowsza inicjatywa wójt Magdaleny Kołodziejczak, skierowana do seniorów.
O tym jakie jeszcze atrakcje i udogodnienia zapewnia gmina osobom starszym można przeczytać w wydanym właśnie Niezbędniku Seniora.
–  Od lat zachęcamy do rekreacji, oferując zorganizowane zajęcia aerobowe czy nordic walking oraz indywidualne z wykorzystaniem naszych siłowni zewnętrznych – przypomina wójt. –  Zapraszamy do udziału w imprezach plenerowych typu Dzień Seniora, dożynki, czy koncerty „pod chmurką”. Seniorzy są bardzo mile widziani w naszym kinie za 5 zł oraz w cieplewskim teatrze. Również biblioteki uruchomiły spotkania multimedialne ze znanymi, lubianymi zwłaszcza przez starsze pokolenie osobami – wylicza i dodaje: – W Niezbędniku publikujemy również plan zajęć Akademii Seniora. Jestem przekonana, że nowa forma edukacji i integracji spotka się z zainteresowaniem, zwłaszcza, że zaplanowaliśmy zajęcia m.in. z historii sztuki, dietetyki, czy ziołolecznictwa.

Wykłady prowadzone przez teoretyków i praktyków z różnych dziedzin będą się odbywały raz w miesiącu w siedzibie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie, ul. Długa 20 a. Zapisy prowadzi OKSiBP (tel. 58 682 85 78). Wpisanie się na listę studentów zobowiązuje do uczęszczania na wkłady przez cały rok akademicki, który w tym przypadku wynosi 12 miesięcy i zwieńczony jest wręczeniem dyplomów oraz nagród za wzorową frekwencję. Uczestnictwo w Akademii Seniora jest bezpłatne.

M. Bielicka

Related posts