Jagatowo – Uwaga na truciciela psów stróżujących

Poniżej publikujemy apel czytelniczki dotyczący obserwowanego w ostatnim czasie trucia psów. Nie jest to odosobniony przypadek. Dotychczas właściciele i policja są bezradni. Pozostaje czujność sąsiedzka i obserwacja obcych w naszej okolicy.

Otrute psy - Jagatowo
Otrute psy – Jagatowo

Chciałabym powiadomić o strasznym procederze jaki zaczął się w zeszłym tygodniu w gminie Pruszcz Gdański i okolicach. Ktoś celowo truje psy na ich posesjach.

Z dostępnych mi informacji wynika, że jeden pies (z miejscowości Trąbki Wielkie) zmarł 22 września 2016, 2 inne psy z miejscowości Jagatowo – wciąż żyją – jeden szczeniak umarł 25-tego, a żyjące przechodzą długie i kosztochłonne leczenie.
Sprawy zostały zgłoszone na policję. Co do ilości otruć – wiem tylko o tych 4, bo spotkaliśmy się u jednego weterynarza, ile tego typu procederów zaistnaniało jeszcze, trudno mi ocenić.  Działalność tych „osób”, jeśli można je nazwać ludźmi – w co wątpię, zapewne ma na celu próby włamania bądź jest po prostu „formą zabawy”.
Mój przypadek: mieliśmy 2 śliczne mądre i stróżujące owczarki niemieckie, z dobrych hodowli: psa lat 7 i suczkę 0,5 roku; dnia 16IX2016 po powrocie z pracy zauważyłam ospałość suczki, potem zwymiotowała, weterynarz od razu podejrzewał zatrucie ale nie otrucie – wiadomo szczeniak je wszystko a ten wyjątkowo (żaby, kury etc), po godzinie starszy pies zaczął mieć podobne objawy, wtedy zaczęliśmy coś podejrzewać a nasze podejrzenia potwierdziły badania – otrucie prawdopodobnie trutką na myszy (zawierającą fosforany).
Od tygodnia psy codziennie dostają kroplówkę i inne leki – niestety 25-tego IX suczka umarła w ciepieniach. Koszt leczenia przewyższył już pensję minimalną w Polsce – piszę o koszcie bo dla policji liczy się strata finansowa bardziej niż ewentualna strata bądź cierpienie przyjaciela jakim jest pies.  
Uprzejmie proszę o reakcje/pomoc, by służby policyjne zajęły się sprawą, a nie zaraz po przyjęciu zgłoszenia umorzyły ze względu na brak dowodów. Jednocześnie jeśli nie prasa/telewizja to kto może sprawdzić czy było więcej takich przypadków i kto może nam pomóc w powstrzymania tego procederu. Dla części społeczeństwa pies jest wyposażeniem domu, a dla nas  i naszej 10 letniej córki najlepszym i najwierniejszym przyjacielem. 
Z wyrazami szacunku

Licząc na reakcję i opublikowanie na stronie Jagatowo w celu ostrzeżenia innych  włascicieli psów w okolicy

Marlena Robakowska

Bardzo proszę czytelników, aby rozpowszechniali ten apel, być może ktoś zauważył, lub zauważy kogoś podejrzanego, kto kręci się w okolicy posesji, gdzie znajdują się akie psy. Zwierzęta te ostrzegą także innych o tym, że ktoś obcy jest w okolicy.

(MC)

Related posts