Wsparcie dla rodziców dzieci żłobkowych

Gmina Pruszcz Gdański, jako jedna z nielicznych w Polsce, będzie wspierać rodziców dzieci żłobkowych comiesięczną kwotą w wysokości 300 zł.

Przypomnijmy, że nasza gmina od maja 2014 r. do grudnia 2015 r.  roku dotowała pobyt  dziecka w żłobku. Pieniądze były wypłacane żłobkom, które adekwatnie obniżały opłatę dla rodzica. Kiedy jednak właściciel jednego z przedszkoli zaskarżył uchwałę gminy (zarzucając, że gmina powinna dotować pobyt dzieci nie tylko ze swojego terenu) i, mimo że Ustawa o opiece nad dzieckiem w wieku do lat trzech nie precyzuje tego, Wojewódzki Sąd Administracyjny uchwałę uchylił, wójtMagdalena Kołodziejczak wyszła z inicjatywą, by środki te otrzymywali bezpośrednio rodzice.

Projekt zaakceptowały poszczególne komisje Rady Gminy, a ostatnio radni podjęli uchwałę w tej sprawie. Tak zwany bon opiekuńczy dla rodziców z terenu gminy Pruszcz Gdański wejdzie w życie 1 września.

Od dnia 12 sierpnia 2016 r. dostępne będą wnioski w sprawie przyznania świadczenia „bon opiekuńczy” dla rodziców dzieci żłobkowych z terenu gminy Pruszcz Gdański. Wnioski można będzie pobrać z naszej strony pruszczgdanski.pl  lub osobiście w Urzędzie Gminy.
Wnioski można będzie składać od dnia 1 września 2016 r. osobiście w Urzędzie lub droga pocztową: ul. Wojska Polskiego 30, 83-000 Pruszcz Gdański

Magdalena Bielicka

Related posts