Werbińska&Pawlina – laureaci 29 Rawa Blues w Galerii Szczudło

To będzie prawdziwe muzyczne wydarzenie! – już po raz drugi zabrzmi na naszej scenie niezwykle energetyczna muzyka w doskonałym wykonaniu duetu: Małgorzata Werbińska i Błażej PawlIna. 
Bilety w cenie 10,-zł do nabycia przed koncertem
Zapraszamy!

Zagrali mnóstwo koncertów w kraju, biorąc również udział w wielu polskich festiwalach, m.in. w Rawa Blues Festiwal, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bytomska Moc Bluesa, Kodex Blues Festival, Solówka w Nowej Soli czy Bluesonalia w Koninie.
Koncertowali również za granicą. W lipcu 2011 roku duet został zaproszony do zagrania koncertu w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Latem 2011 roku nagrali swój debiutancki album „Harmony”, który otrzymał wiele pochlebnych recenzji, a utwory z tej płyty miały już swoją premierę na antenie wielu stacji radiowych, m.in słynnej Trójki, w audycjach u Jana Chojnackiego i Wojtka Manna.
Zagrali wiele koncertów w Polsce i za granicą, m.in w Trybunale w Luksemburgu, a w maju 2012 roku mieli zaszczyt supportować dwa odbywające się w Polsce koncerty Ray Manzarek (The Doors) – Rogers Band.
We wrześniu 2012 roku duet wystąpił podczas emitowanego na żywo koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Połączenie śpiewu Małgosi z akompaniamentem gitarowym Błażeja broni konwencji akustycznego duetu, który nie potrzebuje ani sekcji rytmicznej ani melodycznego wsparcia. Żywiołowość sceniczna i kontakt z publiką jak i szczerość przekazu są podstawowym atutem tego oryginalnego duetu.

Blues w galeriiNagrody i wyróżnienia:
29 Rawa Blues Festival 2009 – nagroda publiczności oraz występ na Dużej Scenie Festiwalu

V Festiwal Instrumentalistów Bluesowych SOLÓWKA 2010 Nowa Sól – Grand Prix (edycja dla wokalistów)

Kodex Blues Festival 2010 – II miejsce oraz nagroda dla instumentalisty – wokal

Blues Festiwal Flover Power Opatów 2010 – wyróżnienie

Ich muzyka to radość i pasja w jednym. Rytm gitary akustycznej przeplatany jest pełnym melodii śpiewem. Niezależnie od gatunku, w którym się poruszają, słuchacz może w ich utworach odnaleźć ukojenie, euforię, nostalgię i mnóstwo energii. W śpiewie Małgosi słychać bluesa (wszelkie jego odcienie), swing oraz muzykę gospel. Wspólnie sięgają po takie gatunki jak: delta blues, folk, elementy jazzu, muzyki etnicznej i transowej, flamenco, rytmy hiphopowe czy afrykańskie. Akompaniament gitary akustycznej często wzbogacony jest o zapętlone frazy, rytmy oraz partie solowe. Archaiczne brzmienie gitary Dobro, czy nowoczesne i potężne dźwięki gitary barytonowej stanowią solidny fundament do niskiego, czasem melancholijnego, czasem drapieżnego głosu Małgosi. Na koncertach ich utwory w dużej mierze oparte są na improwizacji, tworzeniu „na miejscu”. Koncerty duetu idealnie sprawdzają się w małych i średnich salach koncertowych, domach kultury, klubach i teatrach

https://web.facebook.com/werbinskapawlina/

http://www.werbinskapawlina.com/

http://www.werbinskapawlina.com/pl/aktualnosci/nasza_plyta_w_trojce_u_wojtka_manna_102_102/

Related posts