Niedzielne popołudnia z kawą i muzyką Paulina Czapla i Michał Urbaniak w Galerii Szczudło.

W najbliższą niedzielę zapraszamy do spędzenia miłego popołudnia w Galerii Szczudło, z muzyką na żywo w wykonaniu trójmiejskich muzyków: Pauliny Czapli i Michała Urbaniaka.

Wstęp wolny.

Koncert 5 czerwca 2016
Koncert 5 czerwca 2016

Paulina Czapla – scena programu „Od przedszkola do Opola” to pierwszy punkt na jej muzycznej drodze, od którego wszystko się zaczęło. Już jako dziecko miała okazję śpiewać u boku wielu gwiazd, m.in Edyty Górniak, Michała Bajora, czy też Jana Pietrzaka. Od najmłodszych lat rozwijała nie tylko swój talent wokalny, ale również miłość do dźwięków fortepianu. W swej rodzinnej miejscowości – Malborku, przez wiele lat współtworzyła wraz ze swoimi przyjaciółmi zespół „Airam”. W tym roku ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, na Akademii Muzycznej w Gdańsku, uzyskując tym samym tytuł Magistra Sztuki. Uczestniczyła w wielu programach muzyczno-komercyjnych, takich jak X-factor, czy Szansa na Sukces. Jednak największy sukces zapewnił jej udział w programie Must be the Music, w którym doszła do samego finału. Style, w których odnajduje się najlepiej to pop, soul, jazz czy r&b. Nie boi się jednak nowych wyzwań, a całą swą energię poświęca obecnie na tworzenie autorskich utworów. Najlepiej odnajduje się śpiewając blisko ludzi, tam gdzie dużo się dzieje. Pozwala jej to być sobą i na żywo robić rzeczy niezwykłe. Szczerość przekazu emocjonalnego to najistotniejszy element każdego jej występu.


Paulinie towarzyszyć będzie Michał Urbaniak /fortepian/ – pianista od wielu lat współpracujący z wyśmienitą restauracją Cafe Bar MonBalzac w Gdańsku.


Trójmiejski muzyk, kompozytor i aranżer. Pianista, grający głównie muzykę „New age”, lecz nie stroniący od innych gatunków muzycznych, takich jak: pop, soul, rock oraz muzyka klasyczna. Wystąpił obok takich znakomitości jak: Maciej Sikała, Ilona Gliwa – Damięcka w nagraniu solowej, debiutanckiej płyty gitarzysty; Artura Dyro – „Executive Summary”, do której skomponował oraz zaaranżował partie instrumentów sekcji dętej blaszanej. Wraz z Michałem Mierzejewskim, skomponował Concertino C-dur na klarnet basowy, które zostało napisane na specjalne zamówienie i wystawione w Drammen (Norwegia) w 2013r.

Related posts