Trwa budowa nowych przedszkoli

Gmina buduje dwa nowe przedszkola publiczne  – przy ul. Pocztowej w Straszynie oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie. 1 września otworzą swoje podwoje dla 300 dzieci.

Podczas, gdy w nowo powstającym przedszkolu w Borkowie wszystkie miejsca są już zajęte, przedszkole w Straszynie ma ich jeszcze 35 (należy się kontaktować z sekretariatem Zespołu Szkół: 58 682 89 66).

Sprawdziliśmy, które z pozostałych przedszkoli publicznych dysponują  wolnymi miejscami. I tak: „Chatka Puchatka” z Łęgowa przyjmie jeszcze dzieci do wszystkich grup przedszkolnych, „Nibylandia” z Rokitnicy ma już tylko 8 wolnych miejsc, a „TIK TAK” ze Straszyna przyjmie 10 dzieci, ale tylko w roczniku 2014, czyli 2,5-latków.

Tekst i zdjęcia: M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts