Tulipanowe Święto w Mokrym Dworze

Impreza „Żuławski Tulipan” (zdobywca prestiżowej nagrody specjalnej Welcome Festiwal) co roku przyciąga do niewielkiego Mokrego Dworu tysiące zwiedzających. Wszystko za sprawą niezwykłych dywanów, ułożonych przez mieszkańców gminy Pruszcz Gdański z milionów główek tulipanów!

Zabieraliśmy mieszkańców i turystów w krainę bajek, na mistrzostwa w piłce nożne oraz w podróż dookoła świata. Na „tulipanowo” uczciliśmy razem rok Chopina i beatyfikację Jana Pawła II. Tym razem będziemy świętować Rok Sienkiewicza – zapowiada wójt Magdalena Kołodziejczak i zaprasza do Mokrego Dworu całe rodziny.

Żuławski Tulipan
Żuławski Tulipan

Rekonstrukcje walk historycznych, pokazy dawnego rzemiosła, inscenizacja oblężenia  – wszystko to będzie tylko otoczką dla ułożonego z główek tulipanów dywanu nawiązującego do twórczości Henryka Sienkiewicza, a także do najsłynniejszych ekranizacji jego dzieł.

A jak będzie się przedstawiała kompozycja? Bogusław Izdebski, projektant i koordynator układania kwiatowych dywanów nigdy nie zdradza szczegółów projektu, by goście imprezy mieli niespodziankę.

W tworzenie kompozycji każdy może mieć swój wkład.

Serdecznie wszystkim zapraszam do wspólnego układania. To ciężka praca, która jednak daje wielką frajdę i satysfakcję – zachęca Wiesław Zbroiński, sołtys Mokrego Dworu, producent tulipanów i współorganizator imprezy.

Termin imprezy jest ruchomy i zależy od zakwitnięcia oraz zebrania tulipanów. Jego ogłoszenia należy wypatrywać na portalu www.gminapruszcz.pl lub stronie Gminy Pruszcz Gdański www.pruszczgdanski.pl oraz na Facebook/Gmina Pruszcz Gdański.

Related posts