Wiosenne porządki

Nasz urząd zatrudnia dwóch pracowników odpowiedzialnych za porządek wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych w gminie. Wiosną ich praca polega m.in. na pielęgnacji zieleni, sadzeniu kwiatków, grabieniu, zbieraniu śmieci oraz likwidacji dzikich wysypisk śmieci.

Dodatkowo, o porządek w niektórych miejscowościach dba 8 osób, które odpracowują w ten sposób różne wyroki sądowe. Pozostają oni w dyspozycji sołtysów.

– Przy okazji apelujemy do mieszkańców, by sami również dbali o swoje otoczenie, zwracając szczególną uwagę na drzewka i żywopłoty. Nieprzycinane, wychodzą na chodniki i drogi, powodując zagrożenie – dodaje Katarzyna Kwiatek, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy.

Warto skorzystać z kwietniowych zbiórek odpadów wielkogabarytowych, RTV i AGD które po raz pierwszy odbędą się bezpośrednio sprzed posesji (terminy w harmonogramie wywozu odpadów i na stronie gminy).

W naszej gminie mamy:

209 – koszy ulicznych (zwiększenie o 50% w ostatnich 2 latach)

50 – tabliczek informacyjnych dot. sprzątania po psach

17 – koszy na psie odchody oraz 17 podajników z workami na nie

Psie odchody można również wrzucać do koszy ulicznych.

 

Magdalena Bielicka

Related posts