Jest refundacja leku dla Nikoli z Krępca

Po nagłośnieniu sprawy przez wójt Magdalenę Kołodziejczak, Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję o refundacji leku dla Nikoli Bieleckiej z Krępca oraz innych dzieci z takimi samymi schorzeniami. 

O decyzji Ministra poinformowała szczęśliwa mama Nikoli, która zdecydowała się na osobiste podziękowaniu wójt za jej zaangażowanie podczas obrad ostatniej sesji.

Jest refundacja leku
Jest refundacja leku

Pani wójt, niedawno kierowałam do pani list z prośbą o pomoc mojemu choremu dziecku. Chodziło o poparcie refundacji niezbędnego Nikoli , bardzo drogiego leku – zaczęła pani Lucyna. – Pani, jako jedyna z urzędników, do których kierowałam swoją prośbą o pomoc Nikoli, odpowiadała na mój apel, w dodatku błyskawicznie. Specjalnie dla mojego dziecka uruchomiła pani liczne media i wszelkie inne kontakty, apelując za ich pośrednictwem do Ministerstwa Zdrowia o refundację niezbędnego mojej córce leku, na który zwyczajnie nie było nas stać. Bo jego cena wynosiła 3 tys. zł na miesiąc.  Dziękuję również za pani prywatne pieniądze, które jako wolontariusza Klubu Kiwanis przeznaczyła pani na rehabilitację mojego dziecka. Po pani osobistej interwencji otrzymałam od Podsekretarza Ministra Zdrowia informację, że lek dla Nikoli będzie refundowany. Nie będzie już kosztował 3 tys. zł. miesięcznie, 3 złote! Z tej refundacji skorzysta nie tylko Nikola, ale także wiele innych tak samo chorych dzieci. Bardzo pani dziękuję. Jest pani nie tylko wspaniałym wójtem, ale przede wszystkim bardzo dobrym człowiekiem.

Wójt ze wzruszeniem przyjęła te słowa oraz kwiaty od mamy chorego dziecka.
Jesteście państwo wspaniałymi rodzicami – przyznała.

Nikola, poza przyjmowaniem leków, wymaga stałych prywatnych konsultacji lekarskich. Niedługo czeka ją też poważna operacja kręgosłupa.

Magdalena Bielicka

Related posts