Będzie nowy most na Starogardzkiej

7,5 mln zł będzie kosztowała gruntowna przebudowa mostu nad kanałem Raduni na ul. Starogardzkiej. Prace rozpoczną się w 2017 roku, a nowy most będzie gotowy do użytku w 2018 roku.

 

Nowy most na Starogardzkiej
Nowy most na Starogardzkiej

Dokumentacja dla nowego mostu jest już gotowa. Projekt przewiduje rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego mostu ramowego 1-przęsłowego z ryglem w postaci pełnej płyty, posadowionego bezpośrednio na ławach fundamentowych. Szerokość jezdni i geometrię skrzyżowania przyjęto tak, aby przywrócić 2-kierunkowy ruch na moście i zlikwidować istniejącą tam obecnie sygnalizację świetlną i ruch wahadłowy.

Podstawowe dane techniczne projektowanego mostu przedstawiają się następująco:

Nowy most na Starogardzkiej
Nowy most na Starogardzkiej

– rozpiętość w świetle przyczółków – 11,30 m
– długość całkowita mostu łącznie z przyczółkami – 12,90 m
– szerokość jezdni – 4,00+5,00 m
– szerokość chodników – 3,00 m i 4,50 m
– szerokość całkowita – 19,60 – 25,90 m
– nawierzchnia jezdni – asfaltobeton.

W projekcie uwzględniono przebudowę istniejącego układu drogowego i przyległych dojazdów, wynikającą z szerokości nowego mostu, biorąc jednocześnie pod uwagę przyszłościową rozbudowę skrzyżowania Traktu Św. Wojciecha z ulicą Starogardzką.

 
UM w Gdańsku

 

Related posts

One Thought to “Będzie nowy most na Starogardzkiej”

  1. Super, bardzo się cieszę! Długo czekałem na tę inwestyję

Comments are closed.