Droga S6 – wypadek podczas holowania

W poniedziałek (29 lutego br.) o godz. 20.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na drodze S6 w Juszkowie gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono też stan trzeźwości kierowców.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 36-letni mieszkaniec gminy Tczew jadący bmw drogą S6 w kierunku Rusocina holował fiata pandę. W trakcie holowania pękła lina holownicza, której część wplątała się w wahacz i obręcz koła pandy. 34-latka kierująca pandą uderzyła w barierę oddzielającą przeciwne pasy ruchu. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła kierująca fiatem panda. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów. 

Zniszczyli sieć tele-informatyczną

W sobotę (27 lutego br.) o godz.15.00 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że na terenie jednej z firm w Pruszczu Gdańskim doszło do zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że widział on dwóch mężczyzn na terenie firmy, którzy prawdopodobnie przecinali wiązki kabli. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn i przewieźli ich do komendy. Okazali się nimi mieszkańcy 
gminy Tczew w wieku 15 i 29-lat. 

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że na terenie trzech firm mieszczących się na jednym terenie doszło do zniszczenia elementów wchodzących w skład sieci telekomunikacyjnej. Łączną wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę 11 tys. złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 29-latkowi trzech zarzutów zniszczenia elementów sieci telekomunikacyjnej. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 15-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts