Zderzenie 3 samochodów na A1 w Rusocinie

We wtorek (08 grudnia br.) o godz. 7.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na autostradzie A1 w Rusocinie gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego.

Pruszcz wypadek Rusocin A1
Pruszcz wypadek Rusocin A1

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono stan trzeźwości kierujących.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 39-letnia gdańszczanka jadąca fordem autostradą A1 w kierunku Łodzi, będąc na pasie ruchu do skrętu w prawo uderzyła w poprzedzającego ją volkswagena. 29-letni gdańszczanin kierujący volkswagenem pchnięty siłą uderzenia najechał na tył jadącego przed nim mercedesa, którego kierowcą był 27-letni mieszkaniec Gdańska. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 39-latka kierująca fordem. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. 

 

POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY

We wtorek (08 grudnia br.) o godz. 12.05 policjanci ruchu drogowego na ulicy Żeromskiego w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hyundaia atos. Podczas rozmowy stróże prawa wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 66-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego ma 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stróże prawa zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Samochód został zabezpieczony we własnym zakresie. Za jazdę pod wpływem alkoholu 
grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 454 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts