BORKOWO – NIETRZEŹWA KOBIETA WSIADŁA ZA KIEROWNICĘ ZOSTAWIAJĄC W DOMU 2-LETNIE DZIECKO BEZ ŻADNEJ OPIEKI

W niedzielę (29 listopada br.) o godz. 23.25 policjant z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwą kobietę kierującą mitsubishi galant.

Nietrzeźwa kobieta zostawiła 2 letnie dziecko i chciała prowadzić samochód
Nietrzeźwa kobieta zostawiła 2 letnie dziecko i chciała prowadzić samochód

Do zatrzymania doszło na ulicy Klasycznej w Borkowie gmina Pruszcz Gdański. Policjant zauważył, że kierująca mitsubishi jedzie zygzakiem i obija się o krawężniki. Natychmiast zareagował zatrzymując samochód, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jadę. Następnie zadzwonił do dyżurnego 
pruszczańskiej policji i wezwał na miejsce patrol interwencyjny, który przejął od niego zatrzymaną 27-latkę.

Policjanci podczas rozmowy wyczuli od niej zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponieważ kobieta nie miała stałego zameldowania funkcjonariusze pojechali do jej domu aby potwierdzić czy rzeczywiście tam zamieszkuje. W mieszkaniu znaleźli 2 letniego, śpiącego chłopczyka nad którym nikt nie sprawował opieki. Decyzją sądu rodzinnego w Gdańsku dziecko interwencyjne umieszczono w rodzinie zastępczej. Nietrzeźwa matka trafiła do aresztu a jej samochód odholowano na parking. 

W poniedziałek 27-latka została przesłuchana i usłyszała zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że 27-latka naraziła swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia mając obowiązek opieki nad nim grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts