42 latek trafił do aresztu

W czwartek (05 listopada br.) o godz. 11.10 dyżurny pruszczańskiej policji otrzymał informację o pobiciu 31-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów, którzy zajęli się sprawą. Z wstępnych ustaleń wynikało, że podczas wspólnej imprezy pokrzywdzony został pobity przez współbiesiadników. Po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymano obu podejrzanych i doprowadzono ich do komendy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 42-latek ma prawie 1,5 promila alkoholu  
wydychanym powietrzu. Drugi z podejrzanych 26-latek był trzeźwy.


Pruszcz za pobicie, groźby i rozbój areszt
Pruszcz za pobicie, groźby i rozbój areszt

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że 42-latek w dniu 03 listopad br. w Pruszczu Gdańskim dokonał rozboju na 34-latku. Przyłożył mu do szyi brzytwę i zażądał pieniędzy w kwocie 40 złotych. 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym łącznie 6 zarzutów. 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za pobicie i groźby karalne. Wobec 42-latka gdański sąd  zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts