Borkowo zabita sarna, uszkodzone dwa pojazdy

W godzinach porannych około godz. 6.05 w czwartek 15 października doszło do kolizji dwóch samochodów w wyniku potrącenia sarny.

Potrącona sarna w Borkowie przy Starogardzkiej - fot. MC
Potrącona sarna w Borkowie przy Starogardzkiej – fot. MC

Stadko tych zwierząt w ilości od 3 do 5 nieustannie przebywa w okolicach Borkowa. Można je spotkać pasące się zarówno na obrzeżach jak też nocą i nad ranem chodzące po ulicach. W poszukiwaniu pożywienia zbliżają się do zabudowań mieszkalnych.

W okolicy Borkowa przebiegają trzy ważne szlaki komunikacyjne, Obwodnica Trójmiasta S6, Obwodnica Południowa Gdańska S7 oraz ulica Starogardzka DK 222. O ile drogi szybkiego ruchu odgrodzone są siatką zabezpieczającą, o tyle Starogardzka ze względu na dojazdy lokalne nie posiada takiego zabezpieczenia.

Przemieszczające się zwierzęta wielokrotnie były widywane w okolicy drogi o czym okoliczni mieszkańcy doskonale wiedzą. Miejscowi kierowcy spodziewając się zagrożenia jeżdżą z zaostrzoną ostrożnością, nie można się tego spodziewać po kierowcach, którzy docierają tutaj okazjonalnie.

W ciągu drogi od ul. Niepołomickiej w Gdańsku do Alei Ofiar 10 Kwietnia w Borkowie nie ma też znaku informującego o zagrożeniu ze strony dzikich zwierząt.

Monity o zagrożeniu nie zakończyły się przewiezieniem zwierząt w bezpieczniejsze okolice i dzisiejszy poranek skończył się nieszczęśliwie dla sarny oraz poważnym uszkodzeniem dwóch pojazdów.

Zurbanizowana w coraz większym stopniu okolica nie sprzyja bezpieczeństwu dzikich zwierząt oraz ludzi.

Zachowajmy ostrożność za kierownicą, ale też wskazane jest, aby odpowiednie służby zajęły się na poważnie złapaniem i przewiezieniem w spokojniejsze okolice tych pięknych zwierząt. Pomimo tego,że ich obecność może być zachwycająca, to jednak ważniejsze jest obopólne bezpieczeństwo.

(MC)

 

Related posts