Kierowca Audi zginął na miejscu, a w Straszynie pijany nie pojechał dalej

W niedzielę (06 września br.) o godz. 1.02 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Grabinach Zameczku gmina Suchy Dąb doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. 

Wyp. śmiertelny w Grabinach Zameczku
Wyp. śmiertelny w Grabinach Zameczku

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 23-letniego kierowcy. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego jadący audi 80 w kierunku drogi wojewódzkiej nr 227 w Grabinach Zameczku zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo, obrócił się wokół własnej osi i spadł na koła do rowu melioracyjnego. Kierowca zginął na miejscu, jechał sam. Nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a samochód którym kierował nie miał aktualnej polisy OC. Policjanci zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu a wobec właścicielki auta skierowali wniosek do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Sekcja zwłok wykaże czy kierowca był trzeźwy.

 

POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIEROWCY Z ZAKAZEM 
Policjanci ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim na drodze wojewódzkiej nr 222 w Straszynie zatrzymali do kontroli volkswagena passata. 44-letni kierowca był nietrzeźwy, miał 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał obowiązujący zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi do 2016 roku. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie orzeczonego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

W poniedziałek (07 września br.) o godz. 12.30 policjanci z pruszczańskiej drogówki na ulicy Starogardzkiej w Straszynie gmina Pruszcz Gdański zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena passata. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że kierujący ma 0,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna  ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez gdański sąd. Zakaz obowiązuje do września 2016 roku. Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 34 kierowców łamiących obowiązujący zakaz sądowy oraz 114 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts