Praca w Niemczech dla opiekunek osób starszych

Od kilku lat wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad seniorami. Jest to związane ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw państw europejskich, które obserwujemy w Polsce, ale także w krajach zachodnich, zwłaszcza w Niemczech.

Rośnie liczba osób starszych, które z biegiem czasu potrzebują opieki, a jednocześnie pragną spędzić jesień swojego życia w zaciszu domowym. Niestety ich rodziny najczęściej nie są w stanie osobiście się nimi zajmować, gdyż pracują lub mieszkają zbyt daleko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie opieki, za którą niektóre rodziny są w stanie zapłacić coraz większe pieniądze.

Tworzy to szansę dla osób szukających pracy za granicą, tym bardziej, że polskie opiekunki i opiekunowie są coraz wyżej cenieni w Niemczech. Miesięczne pensje opiekunki kształtują się w granicach nieco ponad tysiąca euro, choć zdarzają się i oferty płatne znacznie lepiej. Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca pracy i skomplikowania powierzonych obowiązków. Osoby starsze zmagają się z różnymi schorzeniami i niewydolnościami, przez co wymagają zróżnicowanej opieki. Oferty różnią się też zakresem koniecznych do wykonywania czynności domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie.

Jednak prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, jaki decyduje o wysokości pensji i komforcie pracy, jest znajomość języków obcych. Rodziny w Niemczech, które szukają osób do opieki nad seniorami, zazwyczaj wymagają umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w zaawansowanym stopniu. Nie znaczy to też oczywiście, że opiekunki ze słabszą znajomością języka nie znajdą pracy dla siebie, lecz będzie im znacznie trudniej. Dlatego niezwykle ważna jest systematyczna nauka. W połączeniu z codziennymi ćwiczeniami może ona dać nam kwalifikacje, które pozwolą na znalezienie dokładnie takiej pracy, jakiej oczekujemy.

Niestety liczne grono osób nie decyduje się na pracę za granicą, i to mimo dobrej znajomości języka. Najczęstszą barierą są wątpliwości o bezpieczeństwo takiej pracy, gdyż samemu trudno sprawdzić rzetelność oferty na miejscu odległym o kilkaset kilometrów w sąsiednim kraju. Z pomocą przychodzą w tym momencie agencje pośredniczące w znalezieniu pewnej i dobrze płatnej pracy w Niemczech, takie jak firma Pro Senior. Na jej stronie www.prosenior24.pl można znaleźć propozycje pracy, które zostały gruntownie sprawdzone, a przez cały okres swojego wyjazdu opiekunka może liczyć na pomoc i radę pracowników firmy. Zapewnione jest także ubezpieczenie i dojazd na miejsce pracy, co sprawia, że możliwość takiego zatrudnienia staje się wartą zastanowienia dla każdego, kto zna język niemiecki i chce uzyskać uczciwe, godziwe wynagrodzenie.

Pro Senior to nie tylko agencja, która znajdzie pracę dla opiekunki, ale także możliwość nauki tego zajęcia i ćwiczenia języka niemieckiego przy wykorzystaniu bogatych materiałów dostępnych za darmo za stronie internetowej firmy. Liczne poradniki i artykuły o pracy opiekunki oraz profesjonalna obsługa to czynniki, które zachęcą do współpracy z www.prosenior24.pl także osoby mniej doświadczone, wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy.

Dowiedz się więcej o opiece w Niemczech.

ProSenior Sp. z.o.o.
ul. Serwituty 2302-233 Warszawa
Tel. (22) 343 94 50/51

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

Related posts