Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego

W czwartek (27 sierpnia br.) o godz. 8.35 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Dziewięć Włók gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Sprawdzono również stan trzeźwości kierowców.

Pruszcz wyp. Dziewięć Włók
Pruszcz wyp. Dziewięć Włók

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 38-latek jadący audi A6 w kierunku Przejazdowa, jadąc za audi A3 oraz fordem mondeo rozpoczął ich wyprzedzanie. W tym samym czasie 38-letni kierowca forda zasygnalizował manewr skrętu w lewo na posesję. Jednakże zaprzestał  skrętu i zatrzymał się na jezdni widząc, że jadące za nim audi A6 jest w trakcie wyprzedzania. 30-letni kierowca audi A3 jadący za fordem prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na jego tył. Ford pchnięty siłą 
uderzenia wjechał do rowu. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 36-letnia pasażerka podróżująca fordem. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts