Były sołtys Henryk Grzenia wyróżniony za 55 lat pracy

Podczas dzisiejszej Rady Gminy Pruszcz Gdański za długoletnią tradycję panującą w rodzinie został odznaczony i uhonorowany p. Henryk Grzenia.

Henryk Grzela sołtys z 55 letnią tradycją
Henryk Grzela sołtys z 55 letnią tradycją

Praca społeczna jaką jest praca sołtysa często nie jest doceniana, najczęściej słyszy się skargi, rzadko natomiast słowo „dziękuję” podkreślił przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski. W dniu dzisiejszym medal przekazany od ministra rolnictwa Marka Sawickiego wręczyła honorowemu sołtysowi p. Wójt Magdalena Kołodziejczak gratulując wytrwałej i długoletniej pracy, oraz życząc, by tradycja sołtysowania małej lokalnej społeczności jaką jest kilkuset osobowa wieś Krępiec przeszła dalej na wnuki.

Pan Henryk otrzymał także dyplom od Rady Sołtysów i został honorowym sołtysem, w dowód uznania za tak długi staż i rodzinne tradycje sołtysowania.

(MC)

Related posts