Policyjny pościg w Pruszczu Gdańskim

W środę (26 sierpnia br.) o godz. 12.05 dyżurny pruszczańskiej policji podał komunikat radiowy do podległych patroli, że w stronę Gdańska ucieka kierowca volkswagena golfa, który zatankował paliwo na stacji paliw w Pszczółkach i odjechał nie płacąc rachunku. Na terenie Pruszcza Gdańskiego policjanci podjęli pościg za uciekającym kierowcą . Mężczyzna na widok radiowozów zaczął wyprzedzać jadące przed nim samochody i nie reagował na sygnały policjantów polecające mu natychmiastowe zatrzymanie.

 

Kradzież paliwa 26 sierp.
Kradzież paliwa 26 sierp.

Po drodze ominął blokadę policyjną wjeżdżając na chodnik oraz spowodował kolizję drogową. Policjanci odcięli mu drogę ucieczki w kierunku Gdańska i zatrzymali go przy urzędzie miejskim w Pruszczu Gdańskim. 

37-letni mieszkaniec Gdańska podróżowiał z pasażerem. Po zatrzymaniu kierowca golfa naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. W bagażniku jego samochodu policjanci znaleźli kanistry wypełnione skradzionym paliwem. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie a jego samochód odholowano na parking. Pobrano od niego krew do badań aby sprawdzić czy prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Badanie alkomatem dało wynik negatywny. Mężczyzna w przeszłości był karany między innymi za wyłudzenia kredytów, kradzieże oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Sprawca kradzieży paliwa
Sprawca kradzieży paliwa

Dzisiaj 37-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież paliwa oraz spowodowanie kolizji drogowej za co grozi 6 punktów karnych, kara aresztu do 30 dni, kara ograniczenia wolności oraz grzywna do 5 tys. złotych.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts