Kolorowe wakacje pod żaglami

Gmina Pruszcz Gdański była organizatorem bezpłatnych półkolonii żeglarskich pod hasłem „Kolorowe wakacje pod żaglami”, które odbywały się głównie na terenie przystani w Wiślince. 

kolorowe wakacje
kolorowe wakacje

Aż 80 dzieci, podczas dwóch czterodniowych turnusów zdobywało umiejętności pływania na Optimistach, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

Nad bezpieczeństwem i edukacją młodych żeglarzy czuwała wykwalifikowana kadra Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Zajęciom żeglarskich towarzyszyły też inne atrakcje: spektakl marionetkowy „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru Barnaby, warsztaty teatralne i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony obiad.

kolorowe wakacje
kolorowe wakacje

Organizatorem wypoczynku była Gmina Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, Pomorski Związek Żeglarski, Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański oraz Sołtysi Jagatowa, Żukczyna, Łęgowa, Mokrego Dworu, Przejazdowa, Bogatki i Wiślinki.

Magdalena Bielicka

Related posts