Pożar hali w Borkowie

W godzinach przedpołudniowych  około 9.30 nad Borkowem z daleka widoczny był ogromny słup dymu. Przy ulicy Akacjowej pali się hala w której produkowane są artykuły foliowe.

W akcji uczestniczy kilkanaście jednostek straży pożarnej z Gminy Pruszcz Gdański, Kowale, Pręgowo, z Pruszcza Gdańskiego i najbliższa z Gdańska, a całość zabezpiecza policja. Z miejsca zdarzenia ewakuowano wszystkie osoby i ze wstępnych ustaleń wynika, że na szczęście nie odnotowano ofiar. W hali gdy pojawił się ogień pracowało kilkanaście osób, które bez obrażeń opuściły budynek. Wynajęta hala spłonęła niemal doszczętnie, spaliły się zmagazynowane nowe rolki folii, udało się uratować jedynie paletę ze starą folią. Przyległa hala w której mieszczą się garaże dla samochodów ciężarowych nie uległa większym zniszczeniom. Przybyła karetka pogotowia udziela pomocy osobom, które na skutek ogromnego zadymienia uległy podtruciu. 

 

Materiał z godziny 10.09

Dogaszanie hali godzina 11.09

 

(MC)

Related posts