Rodzinne Regaty Świętojańskie

Rowerem na regaty! Tak lato witały trzy żuławskie sołectwa: Wiślinka, Bogatka i Przejazdowo. 

Regaty rodzinne - fot. M. Bielicka
Regaty rodzinne – fot. M. Bielicka

Do stanicy wodnej  w Wiślince, gdzie miały miejsce Rodzinne Regaty Świętojańskie oraz symboliczne puszczanie wianka na wodzie, przyjechaliśmy rowerami.  Start był w Przejazdowie i, mimo deszczu, na miejscu zbiórki stawiło się wielu rowerzystów. Co ciekawe, głównie z Wiślinki i Bogatki. Do stanicy dotarliśmy trochę mokrzy, ale w świetnych humorach.

A w Wiślince, już w pełnym słońcu, bawiliśmy się do późnych godzin popołudniowych. Pomorski Związek Żeglarski, współorganizator imprezy, zapewnił moc atrakcji na wodzie. Były rodzinne rejsy, wiosłowe regaty i konkursy z nagrodami.

Rekreacja wzmaga apetyt, lecz Koło Gospodyń Wiejskich Rzeczpospolita Babska z Wiślinki zatroszczyło się, by nikt nie był głodny. Na stołach królowały swojski chleb i smalec, kiełbaski z grilla, ciasta oraz owoce.

Rajd współfinasowany ze środków unijnych za pośrednictwem LGD Trzy Krajobrazy.

Info i foto: M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Related posts