Wypadek drogowy w Wiślince

W niedzielę (14 czerwca br.) o godz. 18.39 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Sobieszewskiej z ulicą Szkolną w Sobieszewie doszło do wypadku drogowego.

Wypadek w Wiślince
Wypadek w Wiślince

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu  wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Stan trzeźwości  kierowcy sprawdzono dopiero w szpitalu z uwagi na 
odniesione obrażenia. 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 63-letni mieszkaniec Wejherowa jadący renaultem w kierunku Sobieszewa zjechał na prawe pobocze jezdni, uderzył w znak drogowy, następnie w sygnalizator świetlny i najechał na osoby stojące przy przejściu dla pieszych. Kierowca podróżował sam. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 8-letnia dziewczynka, która stała przy przejściu dla pieszych. Kierowca renaulta został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do akademii medycznej w Gdańsku. Mężczyzna był trzeźwy. Jego samochód został odholowany na parking. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 

Related posts