Wiślina. Powstanie sala gimnastyczna przy szkole

Gmina Pruszcz Gdański rozstrzygnęła przetarg na budowę sali gimnastycznej  z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Wiślinie.

Rzut, widok z góry
Rzut, widok z góry

Zadanie o wartości 2,5 mln zł zrealizuje firma Tym-Bud z Pruszcza Gdańskiego. Obiekt o powierzchni użytkowej 674,49 m kw. zostanie połączony z budynkiem szkoły łącznikiem. Sama sala gimnastyczna będzie miała wymiary 12 x 24 m. Nad nią, a więc na piętrze nowego budynku, będą mieściły się dwie salki do zajęć pozalekcyjnych.

Termin realizacji inwestycji – koniec lutego 2016 r.

Cieszy fakt budowy kolejnej już sali gimnastycznej na terenie Gminy Pruszcz Gdański, ponieważ jak widać po obłożeniu dostępnych terminów na wynajem sali np. w Borkowie wszystkie tego typu obiekty, są niezmiernie oczekiwane. Zajęcia sportowe oraz rekreacyjne nabierają tempa wszędzie tam, gdzie pojawiają się nowe obiekty sportowe. Wyczekiwane są sale gimnastyczne, co wpływa pozytywnie na rozwój ruchowy dzieci i młodzieży kształcącej się, ale również obiekty w przestrzeni otwartej, „Orliki”, czy też place rekreacji i wypoczynku.

Jeżeli możliwości finansowe pozwolą tego typu inwestycje są jak najbardziej oczekiwane przez mieszkańców.

Magdalena Bielicka i MC

Related posts