Odnaleziono skradzioną kamerę pogłosową w Lombardzie

We wtorek (07 kwietnia br.) o 18.30 do pruszczańskiej komendy policji zgłosił się 50-letni mieszkaniec Łęgowa gmina Pruszcz Gdański i powiadomił o kradzieży kamery pogłosowej. Ze wstępnych informacji wynikało, że mężczyzna przechowuje swój sprzęt grający w salce parafialnej przy kościele w Łęgowie. Pokrzywdzony w dniu zgłoszenia się na policję zauważył, że zginęła należąca do niego kamera warta 800 złotych.

Pruszcz kradzieź kamery pogłosowej
Pruszcz kradzieź kamery pogłosowej

Kryminalni pracujący nad sprawą po kilku minutach odnaleźli skradzioną kamerę w jednym z lombardów w Pruszczu Gdańskim. Podejrzanego o kradzież zatrzymano następnego dnia o godz. 14.30 w jego domu na terenie gminy Pruszcz Gdański. Mężczyzna był zaskoczony wizytą stróżów prawa w jego mieszkaniu, nie stawiał żadnego oporu. Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że zatrzymany 26-latek jest poszukiwany przez gdański sąd do odbycia 15 dni kary pozbawienia wolności za popełnioną kradzież, ponieważ 
nie uiścił 300 złotowej grzywny orzeczonej przez sąd. Po wpłaceniu grzywny na konto sądu odstąpiono od osadzenia go w areszcie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Pruszcz kradzieź kamery pogłosowej
Pruszcz kradzieź kamery pogłosowej

16-LATEK PRZYWŁASZCZYŁ TELEFON KOMÓRKOWY
Policjantki z zespołu ds prewencji kryminalnej nieletnich i patologii komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim pracowały nad sprawą przywłaszczenia telefonu komórkowego przez 16-letniego gdańszczanina. Pokrzywdzony oszacował wartość telefonu na sumę 550 złotych. Za przywłaszczenie nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

W sobotę (21 marca br.) o godz. 19.20 do pruszczańskiej komendy policji zgłosił się 20-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański i powiadomił o kradzieży telefonu komórkowego w autobusie linii 51. Wartość swojego telefonu oszacował na kwotę 550 złotych. Kryminalni pracujący nad sprawą 09 kwietnia br. ustalili sprawcę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Gdańska. Chłopak przywłaszczył telefon komórkowy, który znalazł pod siedzeniem w autobusie. Policjantki zajmujące się przestępczością nieletnich 
zgromadziły materiał dowodowy w tej sprawie oraz przesłuchały nieletniego sprawcę czynu karalnego. 

Sprawa została skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich w Gdańsku. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts