„Indeksy Neptuna” wsparciem dla lokalnych, młodych talentów

Z początkiem marca rusza I edycja programu Indeksy Neptuna, projektu Galerii Neptun, który ma na celu wsparcie rozwoju młodych uzdolnionych mieszkańców powiatu starogardzkiego. Do 15 kwietnia organizacje pozarządowe, instytucje publiczne czy wspólnoty projektowe mogą aplikować o wsparcie dla młodych talentów w wysokości 2.000 złotych.

Indeksy_Neptuna
Indeksy_Neptuna

Jako centrum handlowe bliskie mieszkańcom chcemy pomóc osobom uzdolnionym w rozwijaniu swoich talentów. Ciężka praca to nie wszystko. Potrzebne są także finanse – mówi Tomasz Pastwa, Inwestor. – W tym celu stworzyliśmy program Indeksy Neptuna. Dzięki wsparciu finansowemu chcemy dać szansę młodym osobom na rozwój ich pasji i przyczynić się do potencjalnych sukcesów naszych lokalnych talentów w przyszłości.

Nabór do programu „Indeksy Neptuna” oficjalnie wystartował w środę 4 marca. Do 15 kwietnia organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje kultury, wspólnoty projektowe, koła naukowe i inne podmioty wskazane w regulaminie z powiatu starogardzkiego, będą mogły składać w imieniu młodych talentów propozycje projektów, mających na celu ich rozwój w takich dziedzinach jak np. nauka, kultura czy sport. Projekty mogą obejmować przykładowo zakup pomocy naukowych, literatury, instrumentów, sprzętu sportowego, opłacenie udziału w kursach, warsztatach, obozach naukowych i sportowych, czy chociażby korzystanie z dodatkowych lekcji lub treningów. Możliwości wykorzystania środków jest więc wiele o ile mają one merytoryczne uzasadnienie. Na rozwój talentu można otrzymać jednorazowe dofinansowanie w wysokości 2.000 złotych z puli wynoszącej 10.000 złotych. Projekty na rozwój młodych talentów składane w ramach programu „Indeksy Neptuna” będą oceniane przez przedstawicieli centrum i najemców oraz reprezentanta lokalnej strefy biznesu Starogardzkiego Klubu Biznesu – Związku Pracodawców.

Zgłoszenia projektów do I edycji programu „Indeksy Neptuna” odbywają się wyłącznie poprzez uzupełnienie formularza na stronie projektu. Termin aplikowania mija 15 kwietnia.

Link do formularza: http://bit.ly/IndeksyNeptuna

Link: do regulaminu: http://bit.ly/regulamin_Indeksy_Neptuna

Szczegółowych informacji na temat programu udziela Andrzej Gruszka z Mind Progress Group, e-mail: a.gruszka@mindprogress.pl, tel.789 162 147.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 54 000 mkw., z czego 25 000 mkw. przeznaczone zostało pod wynajem. Zasięg inwestycji to około 195.000 osób. Deweloperem jest Galeria Neptun Sp. z o.o. Sp. k. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol Sp. z o.o. Firma Cushman & Wakefield jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu. Planowana data oddania Galerii Neptun do użytku to wiosna 2015 roku.

Related posts