Wypadek w Pruszczu Gdańskim

W poniedziałek (09 marca br.) o godz. 17.15 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulicy Gałczyńskiego z ulicą Słowackiego doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców.

Pruszcz wypadek
Pruszcz wypadek

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letni mieszkaniec gminy Skórcz jadący volkswagenem jetta ulicą Gałczyńskiego w Pruszczu Gdańsku na skrzyżowaniu z ulicą Słowackiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 53-letniemu kierowcy audi. Doszło do bocznego zderzenia obu samochodów. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 44-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego podróżująca audi. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena.

Policja apeluje o szczególną ostrożność! Kierowco dostosuj sposób jazdy do warunków panujących na drodze. Jedź tak, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. 

POSZUKIWANY ZA POSIADANIE I HANDEL NARKOTYKAMI TRAFIŁ DO ARESZTU
Policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali poszukiwanego od kilku miesięcy 53-latka. Męczyna był poszukiwany przez gdański sąd do odbycia kary 3 lat i 8 miesięcy  pozbawienia wolności za posiadanie i handel środkami odurzającymi oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Poszukiwany trafił do aresztu.

W październiku 2014 roku sąd rejonowy w Gdańsku wydał postanowienie o doprowadzeniu do aresztu 53-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie i handel środkami odurzającymi oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Jego zatrzymanie było utrudnione ponieważ przebywał poza miejscem swojego zamieszkania.

Policjanci patrolujący rejon Pruszcza Gdańskiego zatrzymali poszukiwanego przestępcę.  Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości został zatrzymany w poniedziałek (09 marca br.) o godz. 14.45 na ulicy Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim. Mężczyzna był zaskoczony interwencją stróżów prawa, nie stawiał żadnego oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Policja przypomina, że kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


NIETRZEŹWY ROWERZYSTA ZŁAMAŁ ZAKAZ SĄDOWY
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim patrolujący gminę Cedry Wielkie w miejscowości Błotnik zatrzymali do kontroli rowerzystę. 60-letni cyklista złamał obowiązujący zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i rowerów orzeczony przez gdański sąd na 4 lata. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za złamanie orzeczonego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, grozi za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

W poniedziałek (09 marca br.) o godz. 16.30 policjanci z pruszczańskiej drogówki na ulicy Szkolnej w Błotniku gmina Cedry Wielkie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Podczas rozmowy wyczuli od niego zapach alkoholu. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że 60-letni mieszkaniec gminy Cedry Wielkie ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna  ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez gdański sąd. Zakaz obowiązuje do marca 2017 roku. Za złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 14 kierowców łamiących obowiązujący zakaz sądowy.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts