“Królowa Śniegu” – kolejna, premierowa produkcja OKSiBP Cieplewo

W niedzielne popołudnie 8 marca ok. 160 osób obejrzało premierowe spektakle „Królowej Śniegu” – najnowszej produkcji teatralnej Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. W przedstawieniu, wyreżyserowanym przez Tomasza Podsiadłego, na co dzień związanego ze scenami teatralnymi w Gdyni, występuje jedenastoosobowa ekipa amatorów (głównie dzieci i młodzież z gminy Pruszcz Gdański i okolicznych miejscowości), wyłoniona w styczniowym castingu.

Królowa Śniegu
Królowa Śniegu

To już druga sztuka zrealizowana na deskach Sali Kinowo-Teatralnej im. Władysława Starewicza w Cieplewie we współpracy z gdyńskimi twórcami T. Podsiadłym i scenografką Magdaleną Kurek(odpowiedzialną również za kostiumy). Tym razem świat bohaterów, czyli kraina lodu, została wyczarowana z kilku tysięcy starych płyt CD i DVD, dostarczonych na apel organizatorów przedsięwzięcia przez stałych bywalców i placówki zaprzyjaźnione z OKSiBP.

– Nabór aktorów, podobnie jak do naszej poprzedniej sztuki „Idąc do, czyli historia Małego Księcia”, ogłosiliśmy głównie na naszej stronie internetowej i profilu Facebook. I, podobnie jak na pierwszym castingu, chętnych do udziału w przedsięwzięciu nie zabrakło – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP w Cieplewie.

Praca nad spektaklem wymagała od młodych pasjonatów sporo wysiłku i samodyscypliny. Na wspólne próby poświęcili bowiem sporo wolnego czasu, mieli zajęcia z gry aktorskiej, taneczne i wokalne. Musieli też nauczyć się pracy w zespole i pokonywać tremę przed wymagającą publicznością. Wyzwań nie brakowało. Jednak o tym, że warsztaty teatralne pod okiem profesjonalistów, zakończone występem na prawdziwej scenie w światłach rampy, to fascynująca i niezwykle wciągająca przygoda, można się przekonać, zerkając na obsadę. Częściowo stanowią ją bowiem wykonawcy, którzy w ubiegłorocznej inscenizacji „Małego Księcia” w Cieplewie stawiali swe pierwsze sceniczne kroki. Jak choćby występujący wówczas w roli tytułowej Tymon Cichocki, grający obecnie Kaja.

Cieplewska „Królowa śniegu” to nowoczesna, intrygująca adaptacja baśni Andersena, rozgrywająca się w świecie zdominowanym przez ulotne informacje, układy scalone komputerów oraz telewizję. W świecie, w którym często to, co naprawdę dzieje się między ludźmi jest mniej istotne niż wirtualne życie w cyberprzestrzeni. Wizja twórców została ciepło przyjęta przez publiczność, a wykonawców i twórców nagrodzono kwiatami. W poniedziałek, dwie kolejne odsłony spektaklu obejrzeli uczniowie ze szkół w Pszczółkach i Pruszczu Gdańskim.

Kolejne spektakle zaplanowano: w środę 25 marca o godz. 20.00, a dla szkolnych grup zorganizowanych: również 16 i 25 marca oraz 9 i 13 kwietnia o godz. 9:00 i 11:00.

Bilety w cenie 12 zł są do nabycia w Biurze Obsługi Klientów OKSiBP Cieplewo, ul. Długa 20a, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00 i w niedziele, w godz. 10:30-14:00. Rezerwacje telefoniczne oraz informacja: 728 415 566.

ZAPRASZAMY!

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański
ul. Długa 20a; 83-031 Cieplewo
tel.: 58 682 85 78; kom.: 728 415 570
e-mail: oksibp@pruszczgdanski.plwww.oksibp.pruszczgda.pl

Related posts