III Otwarty Wojewódzki Bieg Żuławski

W sobotę 18 kwietnia odbędzie się III Bieg Żuławski Lędowo – Wiślina – Lędowo pod hasłem „Potencjał Energii”.  Dorośli pobiegną na dystansie 5,5 km, młodzież z roczników 2001 – 2003 pokona ok. 1500 m, a dzieci urodzone w roku 2004 i młodsze spróbują swoich sił na różnorodnych dystansach – od 300 do 800 m.

Bieg Skrzatów wystartuje o 10.00 sprzed świetlicy w Lędowie. Tu także będzie jego meta.

Bieg Żuławski
Bieg Żuławski

Najmłodsi uczestnicy imprezy urodzeni w roku 2006 i młodsi będą biegać na dystansie ok. 300 m, rocznik 2004/2005 na ok. 800 m, a z roczników 2001-2003 w Biegu Młodzieżowym na ok. 1500 m w okolicach świetlicy w Lędowie. Począwszy od rocznika 2000  zawodnicy startują sprzed świetlicy wiejskiej w Lędowie ul. Szkolną przez mostek nad Motławą, dalej ścieżką rowerową wzdłuż ul. Jesionowej i ul. Słonecznej do Wiśliny przez teren Szkoły Podstawowej, następnie wałem nad Motławą (ul. Mostowa) z powrotem do mety przed świetlicą w Lędowie przy ul. Szkolnej. Trasa liczy ponad ok. 5,5 km.

Tym razem biegniemy z Lędowa do Wiśliny i  z powrotem. Co drugi rok na przemian gospodarzami imprezy są sołectwa z Lędowa lub z Wiślinki. – zaznacza Marek Gotartowski, wicedyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański.

Bieg Żuławski
Bieg Żuławski

Impreza jest bezpłatna dla mieszkańców gminy Pruszcz Gdański oraz niepełnoletnich uczestników biegu. Dla zawodników spoza gminy ustalono wpisowe w wysokości 10 zł.

Na każdego uczestnika imprezy czeka pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Dla najlepszych pełnoletnich uczestników Biegu Głównego (w swoich kategoriach płci i wieku) przewidziano nagrody finansowe w wysokości 150, 100 i 50 zł.

Najszybsi trzej biegacze wśród najmłodszych otrzymają puchary.

Na koniec imprezy zaplanowano losowanie nagród dodatkowych spośród wszystkich uczestników imprezy.

Zapisy do udziału w biegu będą odbywać się w dniu imprezy:

1. od godz. 9.00 do rozpoczęcia Biegu Skrzatów

oraz

2. dla uczestników Biegu Głównego drogą elektroniczną www.elektronicznezapisy.pl do 16.04.2015r. oraz w dniu imprezy w godzinach 9.00 – 10.30  w Biurze zawodów w Lędowie.

 

ZAPRASZAMY

Related posts