Plany gospodyń z Żukczyna

Koło Gospodyń Wiejskich w Żukczynie podsumowało rok i postawiło sobie nowe cele. 

KGW w Żukczynie
KGW w Żukczynie

KGW w Żukczynie funkcjonuje oficjalnie od 1983 roku z kilkami przerwami. Ostatnia reaktywacja miała miejsce kilka lat temu. Panie (i panowie również) spotykają się regularnie w świetlicy wiejskiej. Rozmawiają, planują, a ostatnio rozwijają się artystycznie.

Koło podsumowało właśnie miniony rok.

Organizowaliśmy ognisko na zakończenie wakacji, „choinkę” dla najmłodszych oraz wyjazd do Częstochowy – relacjonowała przewodnicząca Maria Bartosik. – Włączyliśmy się w organizację odpustu w Kłodawie, gdyż tam znajduje się nasza parafia oraz byliśmy gośćmi Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Rotmance. 

W zebraniu sprawozdawczym wziął udział Piotr Hałuszczak, prezes Wojewódzkiego Związku  Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, który zawsze służy KGW w Żukczynie radą i  pomocą. Tym razem pomógł w rozliczeniu działalności stowarzyszenia przed Urzędem Skarbowym oraz podsunął kilka nowych pomysłów dla Koła. Zachęcił do przygotowania wieńca dożynkowego, zorganizowania Dnia Dziecka oraz wzięcia udziału w turnieju KGW.

Magdalena Bielicka

Related posts