UKRYLI W GARAŻU SKRADZIONY SAMOCHÓD

Kryminalni z pruszczańskiej komendy pracujący nad sprawami skradzionych samochodów z terenu powiatu gdańskiego uzyskali informację dotyczącą tzw. “dziupli samochodowej”. W środę (16 lutego br.) sprawdzając tę informacje funkcjonariusze pojechali na jedną z prywatnych posesji na terenie gminy Suchu Dąb i zastali tam dwóch mężczyzn. Po sprawdzeniu budynków gospodarczych, w garażu znaleźli częściowo rozkręcone audi A6, które nie miało tablic rejestracyjnych oraz wklejki z wyróżnikiem numeru rejestracyjnego na przedniej szybie samochodu.

Po sprawdzeniu samochodu w policyjnej bazie informatycznej okazało się, że został on skradziony z rejonu Wejherowa na początku lutego br. Mieszkańcy powiatu gdańskiego w wieku 23 i 32-lat zostali zatrzymani, a samochód został zabezpieczony procesowo. Śledczy pracujący nad sprawą po dwóch dniach zatrzymali trzeciego mężczyznę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Gdańska. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutu paserstwa. Ponadto 30-latek otrzymał poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Paserstwo zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts