Rusocin. Wystawa gołębi i drobiu ozdobnego

Kilkudziesięciu hodowców i setki zwiedzających przyciągnęła wystawa gołębi pocztowych i drobiu ozdobnego w Rusocinie.

Wystawa gołębi
Wystawa gołębi

Przez dwa dni mogliśmy podziwiać gołębie najpiękniejszych ras (np. Sokół Gdański, Krymka Polska, Garłacz czy Ryś Polski), a także drób ozdobny (kury bojowe, miniaturki, karzełki) oraz ptactwo egzotyczne (papugi).

Dla najlepszych wystawców w swoich kategoriach czekały puchary. Niektórzy hodowcy kilkukrotnie wychodzili na scenę, by odebrać przyznane im nagrody. Wśród hodowców byli zarówno dorośli, jak i mali chłopcy, którym, jak zdradzili, trochę pomagają tatusiowie.

Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Ozdobnych i Drobnych Zwierząt Futerkowych w Pruszczu Gdańskim, które skupia 22 hodowców z całego powiatu.

Magdalena Bielicka

Related posts