Wypadek drogowy w Łęgowie

W czwartek (18 grudnia br.) o godz. 13.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego o wypadku drogowym do którego doszło na ulicy Polnej w Łęgowie. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Na miejscu wypadku technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowcy quada.

Pruszcz quad wypadek
Pruszcz quad wypadek

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni mieszkaniec Łęgowa jadąc ulicą Polną w kierunku drogi krajowej nr 91 uderzył w krawężnik po lewej stronie jezdni i quad się przewrócił. Ranny mężczyzna trafił do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku, był trzeźwy. Policjanci pracujący na miejscu wypadku skierowali wobec kierującego wniosek do ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego za brak aktualnej polisy OC. Kierowca quada podczas kontroli nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego.

Policja apeluje o ostrożność! 

Kronika policyjna

POLICJANCI UNIEMOŻLIWILI JAZDĘ NIETRZEŹWYM KIEROWCOM
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę fiata seicento oraz nietrzeźwego motorowerzystę. Kierowcy w wieku 19 i 38 lat mieli ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy seicento zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na policyjny parking. Obu kierowcom za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Dzisiaj o godz. 01.40 na ulicy Zeusa w Kowalach zatrzymano do kontroli kierowcę fiata seicento. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 19-letni mieszkaniec Kowal ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na policyjny parking.

W czwartek (18 grudnia br.) o godz. 16.30 na ulicy Mestwina w Trzepowie gmina Przywidz policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy motoroweru. 38-letni mieszkaniec  gminy miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj kierowcy odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.


LUBLEWO -SPACEROWAŁ Z NARKOTYKAMI W KIESZENI
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim patrolujący rejon gminy Przywidz i Kolbudy, w Lublewie zatrzymali 24-latka, który miał przy sobie 20 gram amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (18 grudnia br.) o godz. 17.40 policjanci z pruszczańskiej drogówki na ulicy Kościelnej w Lublewie zauważyli trzech młodych mężczyzn idących całą szerokością jezdni. Na widok zbliżającego się radiowozu jeden z nich zaczął nerwowo czegoś szukać w kieszeni kurtki. Po chwili wyrzucił do rowu jakieś zawiniątko. Stróże prawa natychmiast podjęli interwencję. Wylegitymowali mężczyzn i znaleźli wyrzucony przez jednego z nich foliowy woreczek z białym proszkiem.

24-letni mieszkaniec gminy Kolbudy został zatrzymany i doprowadzony do kolbudzkiego komisariatu. Na miejscu wykonano test narkotykowy zatrzymanego proszku. Okazało się, że jest to amfetamina, w ilości 20 gram. Zabezpieczony proszek zostanie przesłany do ekspertyzy. Po jej wykonaniu przez specjalistów z centralnego laboratorium kryminalistycznego będzie można postawić 24-latkowi konkretny zarzut.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


PRUSZCZ GDAŃSKI- POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED KRADZIEŻAMI W OKRESIE PRZEDŚWIĄTECZNYM 
Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim  przypominają, że przed świętami dochodzi do zwiększonej liczby kradzieży. Okres gorączkowych, przedświątecznych zakupów to czas szczególnej aktywności grup przestępczych i kieszonkowców. Złodzieje obserwują swoje ofiary w centrach handlowych, w sklepach i na bazarach. Wykorzystując tłok i naszą nieuwagę okradają nas, nie wzbudzając żadnych podejrzeń.


W czwartek (18 grudnia br.) o godz. 18.00 do pruszczańskiej komendy policji zgłosiła się 22-letnia kobieta, która poinformowała, że została okradziona w jednym z supermarketów na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mieszkanka Pruszcza Gdańskiego zajęta pakowaniem zakupów przy kasie, tylko przez chwilę nie zwracała uwagi siatkę w której miała portfel z pieniędzmi i dokumenty. Dopiero w domu zorientowała się, że została okradziona. Straciła pieniądze w kwocie ponad 1500 złotych, dowód osobisty, oprawo jazdy i karty bankomatowe. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci radzą jak się bronić przed złodziejami kieszonkowymi:

Kobiety:
*Przechowujcie niewielkie kwoty pieniędzy w kilku miejscach i schowajcie je głęboko,
*wartościowych rzeczy i portfela nie noście w „reklamówkach” (łatwo je przeciąć),
* w torebce pieniądze, dokumenty i klucze chowajcie w przegródkach z dodatkowym zapięciem (zamek błyskawiczny),
* torebkę trzymajcie przed sobą przyciskając ją ramieniem, torebka nie może zwisać swobodnie,
*; w trakcie zakupów nie prezentujcie zawartości całego portfela,
*; w tramwaju czy autobusie nie „zajmujcie” siedzącego miejsca swoją torebką i nie oddalajcie się aby skasować bilet.
Mężczyźni:
* Nie noście portfela w tylnej kieszeni spodni, ani w bocznych kieszeniach płaszcza czy kurtki,
* nie noście portfela tak grubego, że widać go niezależnie od tego, w której kieszeni jest schowany,
* w miejscach publicznych pamiętajcie o zapięciu marynarki, kurtki lub płaszcza, szczególnie gdy ręce są zajęte bagażem.

Stosowanie tych kilku metod skutecznie ograniczy możliwość kradzieży, a przy tym nic nie kosztuje. 

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts