Duże wyróżnienie dla naszej straży gminnej!

Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański jako jedyna w województwie została laureatem konkursu Wojewody Pomorskiego pn. „Na Drodze do Bezpieczeństwa”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWojewoda docenił projekt „Bardziej niż umrzeć, chciałem tylko jednego żyć:”, realizowany na terenie gminy przy pomocy symulatora zderzeń oraz alko-gogli.

Symulator, w który zainwestowała straż i który pojawia się przy okazji różnego rodzaju akcji profilaktycznych oraz imprez gminnych, podnosi świadomość kierowców i pasażerów m.in. na temat przewożenia dzieci bez specjalnego fotelika czy prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

To dla nas bardzo duże wyróżnienie. Żadna inna straż gminna nie zdobyła nagrody ani w tej edycji konkursu, ani w poprzednich – cieszy się Tomasz Grabowski, komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański.

Straż Gminna nie spoczywa na laurach. W nowym roku chce realizować program profilaktyczny z zakresu pierwszej pomocy. Będzie on skierowany do dzieci i młodzieży.

Zakupimy w tym celu profesjonalny fantom oraz defibrylator szkoleniowy do reanimacji – dodaje komendant.

Magdalena Bielicka
IMG_8440

Related posts