PRUSZCZ GDAŃSKI – DZIECI Z WIZYTĄ U PRUSZCZAŃSKICH POLICJANTÓW

Najmłodsi uczniowie z Katolickich Szkół Niepublicznych im. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim odwiedziły pruszczańskich stróżów prawa. Policjanci zajmujący się problematyką prewencji kryminalnej opowiedzieli dzieciom o ogólnie pojętym bezpieczeństwie, o zachowaniu się na drodze, pokazali jak pracują policjanci oraz przypomnieli znane już maluchom numery alarmowe. Na zakończenie podsumowano zdobyte wiadomości i rozdano małym gościom słodkie upominki.

Dzisiaj o godz. 10.00 uczniowie z Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim, mieszczącej się przy ulicy Wojska Polskiego 8, zawitali w gościnne progi pruszczańskiej policji. Podczas spotkania dzieci miały okazję obserwować z bliska pracę policjantów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnego sprzętu, który używany jest w codziennej służbie. Dzieci chętnie prowadziły dyskusję na nurtujące je tematy, głównie dotyczące bezpieczeństwa. Dużym wzięciem cieszyło się zdejmowanie odcisków linii papilarnych oraz zabawa w policyjnym radiowozie.

Na zakończenie spotkania podsumowano zdobytą wiedzę oraz rozdano przedszkolakom  słodkie upominki. W nagrodę dzieci zaśpiewały policjantom piosenkę pt.”Dżungla”.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts