Nowa produkcja teatralna OKSiBP Cieplewo rozpoczęta!

Po 8 godzinach przesłuchań i 2 godzinach narady, w minioną sobotę, 22 listopada 2014 r., komisja oceniająca kandydatów wybrała obsadę do spektaklu „Zagubiona lalka”. To kolejne już sceniczne przedsięwzięcie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie.

10293612_1009911169024767_3168620177417598153_o– Podobnie jak przy naszej poprzedniej produkcji (spektakl „Idąc do…, czyli historia Małego Księcia” obejrzało łącznie niemal 1500 widzów) zainteresowanie naborem było ogromne. W sali kinowo-tetralnej OKSiBP zgromadziło się ponad stu uczestników, dzieci młodzież i dorośli – podsumowuje Grzegorz Cwaliński, dyrektor Ośrodka. – Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom przybyłym na casting.

Ostatecznie angaż otrzymało 28 osób, a kolejnych pięć znalazło się na liście rezerwowej. Już w niedzielne i poniedziałkowe popołudnie rozpoczęły się pierwsze robocze spotkania zespołu wykonawców z reżyserem, Jackiem Pietruskim (na zdjęciu) i kierownikiem muzycznym przedstawienia, Krzysztofem Zarembą. Obaj panowie to artyści dobrze znani cieplewskiej publiczności. Na co dzień związani są bowiem z toruńskim teatrem lakowym Baj Pomorski i tamtejszym Teatrem Impresaryjnym Afisz. Dekoracje będą powstawać w toruńskich pracowniach plastycznych oraz w Cieplewie. Próby potrwają ok. czterech miesięcy, a premiera wstępnie zapowiadana jest na marzec 2015 roku.

Tych, którym tym razem nie udało się dostać do obsady spektaklu o zagubionej lalce, informujemy, że już niedługo OKSiBP zorganizuje kolejne przesłuchanie. Tym razem poszukiwani będą odtwórcy ról do „Królowej Śniegu”, na podstawie autorskiego scenariusza i w reżyserii Tomasza Podsiadłego, twórcy Sceny 138 w Gdyni i reżysera „Idąc do…”. W widowisku T. Podsiadłego nie zabraknie dużej dawki tańca i ciekawych scenicznych rozwiązań technicznych.

Anna Sychta

Related posts