Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii

Już po raz 10-ty ks. Przemysław Kalicki zaprosił  parafialne zespoły wokalno – muzyczne do wspólnego celebrowania dnia  Św. Cecylii – patronki chórzystów. Gościem specjalnym przeglądu był Ryszard Rynkowski.

Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii 2014

Cecylia
Cecylia

Wybór muzyka nie był przypadkowy. To artysta, który mnoży swe talenty, tak jak Bóg przykazał – zapowiadali konferansjerzy, na co dzień mieszkańcy Przejazdowa.

Rynkowski to nie tylko wokalista, pianista, kompozytor i aktor. To także gawędziarz, który miał dla publiczności z Przejazdowa wiele zabawnych anegdot.

Artysta zaczął bardzo nastrojowo, skłaniającymi do refleksji balladami, a zakończył biesiadnie. Zachwycona publiczność zgotowała Rynkowskiemu owacje na stojąco.

W drugiej części sobotniego popołudnia zaprezentowało się dziesięć chórów parafialnych z całej okolicy. Dla muzyków, a także wszystkich gości czekały ciasta i gorące napoje.

W niedzielę na scenie zagościli aktorzy teatru dla dzieci. Były też projekcje filmowe. Impreza miała miejsce pod gigantycznym, ogrzewanym namiotem z profesjonalną sceną.

W organizacji „Kulturalnego weekendu” księdzu Przemysławowi pomogło całe sołectwo Przejazdowo, a także OKSiBP i Gmina Pruszcz Gdański.

 

Magdalena Bielicka

 

Related posts

One Thought to “Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii”

  1. Dziekuje za wspaniałe przeżycie duchowe:)Cudowna , atmosfera,pyszne ciasta, możliwość wspolnej modlitwy poprzez śpiew.Chylę niskie pokłony dla Organizatora , Ksiedza Przemyslawa z Przejazdowa:)

Leave a Comment