Straszyn. Przepiękny koncert z ideą niepodległości w tle

Uznane w kraju i zagranicą artystki dały wspaniały koncert w Galerii Szczudło w  Straszynie. Zachwycona publiczność odwdzięczyła się owacjami na stojąco.

M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański
M. Bielicka/UG Pruszcz Gdański

Młode, piękne i zdolne – przybyli na koncert „Drogi do wolności” nie szczędzili słów uznania pod adresem pianistki Dominiki Glapiak, skrzypaczki Aleksandry Denga i solistki Karoliny Karcz – Wołomin.

Radosne obertasy oraz melodyjne arie zachwyciły i skłoniły do refleksji nad tożsamością narodową i nie tylko.

Cieszymy się, że sztuka z najwyższej półki zagościła dziś w naszej Galerii – powiedział po występie właściciel lokalu Bohdan Szczudło.

Wstęp na ten wyjątkowy koncert był bezpłatny.

O artystkach:

Dominika Glapiak realizuje doktorat na A.M w Gdańsku, koncertuje na całym świecie, a koncert w Straszynie będzie jednocześnie jednym z koncertów promujących jej najnowszą płytę solową „Musorgski/Chopin” która ukaże się nakładem wydawnictwa MTS Studio.Płytę poleca RMF Classic.

Karolina Karcz-Sołomin – sopran, jest solistką Opery Bałtyckiej, występuje w całym kraju i realizuje się zarówno w repertuarze pieśniowym, jak i w operowym.

Aleksandra Denga, tegoroczna dyplomantka w klasie skrzypiec K.A.Kulki, uzyskała wyróżnienie na konkursie na najlepszy recital dyplomowy pośród studentów z całej Polski.

 

Magdalena Bielicka

 

Related posts