PRUSZCZ GDAŃSKI- ZDERZENIE MERCEDESA Z GOLFEM, 1 OSOBA RANNA

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Kierująca mercedesem włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem golfem, w wyniku czego doszło zderzenia obu pojazdów. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy kierującej mercedesem. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny od volkswagena golfa. Obie kierujące były trzeźwe. Do szpitala trafiła 34-latka kierująca volkswagenem. 

Pruszcz wypadek
Pruszcz wypadek

W dniu (06 listopada br.) o godz. 11.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Pruszczu Gdańskim na ulicy Zastawnej doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 64-letnia gdańszczanka kierująca mercedesem włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi jadącemu w kierunku drogi s6. Doszło do zderzenia obu samochodów. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafiła 34-letnia pruszczanka kierująca volkswagenem golfem. Podróżująca z nią 30-letnia pasażerka oraz 7 miesięczne dziecko nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy kierującej mercedesem. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny od volkswagena golfa. Obie kierujące były trzeźwe, ich samochody zostały zabezpieczone we własnym zakresie.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej, a swoją jazdę dostosowujmy do obowiązujących przepisów w ruchu drogowym.

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts