W Straszynie powstaje nowoczesne centrum kulturalne

W Straszynie w budynku dawnego dworca PKP powstanie nowoczesne centrum kulturalne z biblioteką multimedialną, biurami lokalnych organizacji samorządowych, a także świetlicą i kawiarnią.

Straszyn dworzec - fot. MC
Straszyn dworzec – fot. MC

Straszyn, który zamieszkuje obecnie 4300 osób to największa z gminnych miejscowości. Z centrum kultury skorzystają jednak nie tylko mieszkańcy, ale również liczne w gminie organizacje pozarządowe, jak: Dolina Raduni, Przystanek Sztuka, Radio Toksyna czy Klub Seniora „Bursztynki”.

O przejęcie od PKP budynku dworca oraz działki i powierzchni 2 tys. m kw gmina zabiegała kilka lat. Obecnie ma już pozwolenie na budowę. Pracę ruszą na początku przyszłego roku.

Będzie to pierwszy obiekt w powiecie, gdzie dla celów kulturalnych nowoczesność połączy się z historią. Inwestycję opiniował Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Autorką wizualizacji jest Zuzanna Żochowska

Magdalena Bielicka