POLICJANCI RADZĄ JAK ZABEZPIECZYĆ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ

Policjanci z pruszczańskiej komendy przypominają o zabezpieczeniu rowerów przed kradzieżą. Przypominamy. Każdy użytkownik roweru może swoim działaniem ograniczyć ryzyko kradzieży swojego jednośladu. 

Minionej doby policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim przyjęli dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Jeden z rowerów skradziono z niezabezpieczonej posesji, drugi wraz osprzętem z piwnicy mieszczącej się w budynku wielorodzinnym.

Aby uchronić się przed kradzieżą warto:

zabezpieczyć rower odpowiednim zapięciem,
należy również zabezpieczyć pomieszczenie w którym przechowujemy nasz jednoślad,
zdejmujmy z pozostawionego roweru liczniki, lampki bateryjne, siodełko, wówczas rower stanie się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja,
zanim pozostawimy nasz rowerem na zewnątrz, sprawdźmy czy miejsce to jest monitorowane przez kamery (np. w pobliżu banków, urzędów), wówczas w przypadku kradzieży jest szansa, że policja będzie dysponować nagraniem tego zdarzenia,
sfotografuj swój rower, zdjęcie utraconej rzeczy ułatwi poszukiwanie oraz identyfikację,
nie kupuj rowerów i części niewiadomego pochodzenia, nie dawaj zarobić złodziejowi! 


NIETRZEŹWY BEZ UPRAWNIEŃ WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ
Policjanci z komisariatu w Kolbuach zatrzymali kierowcę opla vectry, którego jazda stanowiła zagrożenie w ruchu drogowym. 24-latek miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsza kontrola wykazała, że nie miał w ogóle uprawnień do kierowania. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowca odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień będąc w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna w wysokości 500 złotych.

Dzisiaj o godz. 01.46 policjanci z komisariatu w Kolbudach podczas patrolu miejscowości Jankowo gmina Kolbudy zauważyli jadący zygzakiem samochód. Zatrzymali kierowcę opla vectry, którego jazda wskazywała, iż może być nietrzeźwy. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Kolbudy ma 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało 
się, że nie ma on w ogóle uprawnień do kierowania. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości za co grozi grzywna w wysokości 500 złotych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Related posts