Wielkie otwarcie stanicy żeglarskiej! Zapraszamy!

Dobiegła końca budowa i doposażanie stanicy wodnej w Wiślince. 6 września nastąpi jej uroczyste otwarcie.

10 łódek typu OPTYMIST wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck – wszystko to posłuży do edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.  Stanica ma przede wszystkim służyć szkoleniu wodniackiemu uczniów ze szkół gminnych.  Miejsce wybrane pod budowę nie jest przypadkowe. Okoliczny akwen jest dość płytki a co za tym idzie bardziej bezpieczny dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem.

Stanica - fot. M. Bielicka
Stanica – fot. M. Bielicka

Bezpieczna, osłonięta od wiatru i wyposażona w odpowiednią infrastrukturę stanica żeglarska, leżąca blisko mostu pontonowego na Wyspę Sobieszewską to bardzo ważny element infrastruktury żeglarskiej na tym odcinku Pętli Żuław.

Stanica w Wiślince z lotu ptaka

Inwestycja jest konsekwentną realizacją strategii rozwoju w gminie Pruszcz Gdański opartej na walorach przyrodniczych i kulturowych Żuław.

Stanica - fot. M. Bielicka
Stanica – fot. M. Bielicka

Budowa stanicy pochłonęła ok. 721 tys. zł. Gmina Pruszcz Gdański pozyskała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w wysokości blisko 582 tys. zł.

STANICA ŻEGLARSKA

Program otwarcia stanicy:

Wiślinka, ul. Brzegowa, od godz. 14:00

– podpisanie umowy partnerskiej z Pomorskim Związkiem Żeglarskim

– wręczenie legitymacji członkom sekcji żeglarskiej

– biesiada szantowa

– występ zespołu Retro Voice

Z uwagi na ograniczone miejsce przy ul. Brzegowej, zachęcamy, by wybrać się pieszo lub rowerem.

Magdalena Bielicka