W beczce i na tratwie – szalone wakacje dzieci z Będzieszyna

Już po raz czwarty dzieci i młodzież z Będzieszyna uczestniczyły w kilkudniowym wyjeździe wakacyjnym do „Bazy Owczarnia” w sercu Kaszub. 

 

Zdjęcia: Adam Myśliński
Zdjęcia: Adam Myśliński

Baza mieści się w zabudowaniach starej owczarni i posiada niekonwencjonalne warunki sypialne – goście nocują śpią w starych, XIX – wiecznych beczkach po winie – relacjonuje Adam Myśliński, sołtys Będzieszyna. – Ośrodek dysponuje masą przeróżnych atrakcji naziemnych, wodnych, wysokościowych, a nawet podziemnych, dających ogromną ilość emocji i niezapomnianych wrażeń. W „Owczarni” znajduje się również stadnina koni oraz ośrodek jeździecki.

 

Młodzi mieszkańcy Będzieszyna zasmakowali we wspinaczce, skokach z wysokości i balansowaniu na wymyślnych przeszkodach parku linowego. Przekonali się również, że pracując zespołowo, pomagając sobie wzajemnie, są w stanie wykonać bardzo trudne zadania, takie jak: budowa tratwy, jej wodowanie i przepłynięcie na drugą stronę jeziora, przeprawa przez bagienne tereny, podziemne tunele czy też labirynt w kukurydzy.

 

Wyjazd miał również aspekt edukacyjny.

Dzieci odwiedziły pobliskie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, a także obejrzały rekonstrukcję bitwy z okresu kampanii napoleońskiej – dodaje sołtys.

 

Koszt wyjazdu został w 90% pokryty ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie Wspierania Wsi Będzieszyn ora z  funduszu sołeckiego.

Magdalena Bielicka

Related posts