ZAPROSZENIE NA SPŁYW KAJAKOWY Z JUSZKOWA DO GDAŃSKA

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza młodzież i dorosłych na jednodniowy spływ kajakowy z Juszkowa do Gdańska. Impreza jest organizowana w ramach Dnia Otwartego Centrum Rekreacji w Juszkowie, w sobotę, 30 sierpnia 2014 r.

SAM_2315aStart o godz. 10:00 z bazy kajakowej w Juszkowie. Trasa wyprawy będzie wiodła Radunią przez Pruszcz Gd. Następnie uczestnicy przeprawią się przez wschodnią część gminy Pruszcz Gdański. Dopłyną do Motławy i dalej tą rzeką aż do Głównego Miasta w Gdańsku, by ostatecznie dotrzeć do mety na przystani wodniackiej przy Żabim Kruku. Stamtąd autokarem kajakarze będą mogli wrócić do Juszkowa.

– Radunia na tym odcinku ma dość spokojny nurt. Trasa jest więc raczej łatwa, chociaż trzeba liczyć się z kilkoma utrudnieniami. Na kajakarzy czekają „przenoski”: na dwóch progach wodnych i przy elektrowni w Pruszczu – ostrzega komandor spływu Paweł Kiedyk, na co dzień m.in. instruktor kajakarstwa. – Wyprawa potrwa ok. 6-8 godzin.

– Impreza pod hasłem Dzień Otwarty Centrum Rekreacji w Juszkowie i spływ kajakowy do Gdańska są organizowane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” – wyjaśnia Grzegorz Antoni Cwaliński, dyrektor OKSiBP w Cieplewie. – W konkursie grantowym, ogłoszonym przez LGD „Trzy Krajobrazy” przyznano nam na ten cel ponad 21 tys. zł. W ostatnią sobotę sierpnia na wszystkich chętnych będą czekać liczne atrakcje na terenie rekreacyjnym nad rzeką w Juszkowie. Natomiast liczba miejsc na spływie będzie ograniczona. Dlatego warto już dziś zarezerwować sobie miejsce w kajaku. Uczestnikom zapewnimy opiekę ze strony komandora, ratownika wodnego i medycznego oraz nieodpłatne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także prowiant i powrotny transport do Juszkowa.

Udział w spływie jest nieodpłatny. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje i zapisy w OKSiBP Cieplewo pod nr. tel. 58 682 85 78 wew. 1, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00.

Anna Sychta

Related posts